Zapraszamy na Halowe Turnieje Piłki Nożnej CALISIA CUP - ZIMA 2019

12 lutego 2019 roku o godzinie 17.00 w siedzibie klubu przy Wale Jagiellońskim 13 odbędą się badania lekarskie.

Zarząd KP Calisia 14 zaprasza wszystkich sympatyków naszego klubu na Bal Karnawałowy.

Zakończył się pierwszy etap głosowania w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego" na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zdrowych, Spokojnych, Ciepłych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

W dzisiejszym Turnieju rocznika 2008 w Opatówku wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Nasza drużyna trafiła do grupy "A" wspólnie z Górnikiem Konin, GKS Ksawerów oraz Akademia Krecika Pruślin.

Rozpoczynamy drugą edycję plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego,                 prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.    Wybieramy najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużyny w Wielkopolsce.

W turnieju organizowanym przez OZPN Kalisz dla rocznika 2008 wzięło udział 8 drużyn które najlepiej zaprezentowały się w rundzie wiosennej.

W najbliższy weekend 3 drużyny Calisi 14 wezmą udział w halowych turniejach piłki nożnej.

Już w najbliższą Środę tj. 14. Listopada do Kalisza ponownie zawita Mobilna Akademia Młodych Orłów.

W związku z niską frekwencją zawodników od dnia 5.listopada Trenigi Funkcjonalne zostają zawieszone.

W ferie zimowe nasz klub organizuje obóz sportowy. Mamy do wyboru 1 lub 2 tydzień ferii oraz 3 możliwości lokalizacji.

W sobotę na własnym boisku Młodzik Starszy rozegrał swój ostatni mecz w rundzie, a jego przeciwnikiem był Koźmin Wielkopolski. Nasi zawodnicy po bardzo nieudanym meczu w Pleszewie chcieli za wszelką cenę wygrać i poprawić sobie nastroje na zakończenie rundy. Pierwsza połowa minęła szybko i bezbramkowo. Nasza gra była słaba co skutkowało małą ilością strzeleckich sytuacji. Nasi przeciwnicy mieli ich więcej jednak Patryk, który bronił w pierwszej połowie pokazał się z dobrej strony broniąc kilka nieprzyjemnych strzałów. W 16 minucie jedyna nasza sytuacje zmarnował Franek który w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza przyjezdnych. Po przerwie chcieliśmy jak najszybciej zmienić swój styl gry oraz szybko strzelić bramkę. Od samego początku drugiej połowy zdecydowanie dominowalismy. Mieliśmy dużo sytuacji, a jedną z nich w 4 minucie wykorzystał "Śmietana", który pewnym strzałem po długim słupku umieścił piłkę w bramce. W tym momencie worek z bramkami się otworzył. W 11 minucie po mocnym strzale Jakóbka piłkę dobił Balcer i niespełna minute później ten sam zawodnik zdobywa trzecią bramkę dla naszej drużyny. W 14 minucie nasz kapitan "Igła" pewnie uderzył w długi słupek i mieliśmy już 4:0. W 21 minucie goście mogli strzelić honorowego gola jednak tuż z linii bramkowej piłkę wybił Szymon Sikora. W drugiej połowie z dobrej strony pokazał się również nasz drugi bramkarz Bartek, który pewnie bronił i nie dał szans przeciwnikom strzelić bramki. Tuż przed końcem meczu hat-tricka skompletował Balcerzak i ustalił wynik spotkania na 5:0. Naszym zawodnikom należą się brawa za walkę i zaangażowanie, którego wcześniej nie było. W drugiej połowie chłopacy pokazali na prawdę dobry futbol. Teraz w dobrych humorach możemy powoli wchodzić w okres zimowy.

W ostatniej kolejce ligowej zawodnicy Calisi mierzyli sie w meczu derbowym z KKSem wygrywając zasłużenie po dobrym spotkaniu w wykonaniu całej drużyny Calisi 6-1. Mecz lepiej rozpoczęła drużyna Calisi chcąc od poczatku  mieć kontrole nad meczem stwarzając sobie sytuacje bramkowe  ale dobrze się bronili gracze KKSu grając z dużym zaangażowaniem i poswięceniem, szczególnie bramkarz KKSu miał kilka swietnych interwencji w pierwszej połowie ratujac swój zespół przed utratą bramki jednak juz w drugiej połowie zawodnicy Calisi nie pozwolili rywalowi na zbyt wiele przejmując inicjatywe na boisku atakując raz za razem na bramke KKSu i po dobrym meczu Calisia wygrywa ostatecznie 6-1.

Na ostatni mecz tej rundy Calisia wybrała się do Ostrzeszowa.

W 6 kolejce Ligi Orlika Calisia 14 podejmowała Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Kolejne zwyciestwo odniesli zawodnicy Calisi podejmując u siebie Jatote Jarocin po dość latwym i jednostronnym widowisku stwarzajac sobie sporo okazji do zdobycia bramki ostatecznie wygrywajac spokojnie 7-1.