Calisia 14
t*/?>

KLUB PIŁKARSKI CALISIA 14 KALISZ - SZKÓŁKA PIŁKARSKA DLA DZIECI i MŁODZIEŻY

czwartek, 8 września 2022

Klub Piłkarski Calisia 14 Kalisz działa w formie dobrowolnego stowarzyszenia rodziców, którego celem jest danie dzieciom szczęścia i radości. Zapewniamy wychowanie przez sport i profesjonalne wyszkolenie piłkarskie. Spełniamy w ten sposób nasze marzenia o tym, że dzieci czas wolny spędzają na boisku, integrują się i umieją pracować w zespole. Stroju klubowego u nas się nie kupuje – każdy nowy zawodnik dostaje taki strój w prezencie.

Jesteśmy przy tym Klubem non profit a osoby z Zarządu działają całkowicie społecznie. Jesteśmy uczestnikami Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich, którego ideą jest wyznaczanie jak najwyższych standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz stała weryfikacja poziomu szkółek. W wyniku naszych starań Klub otrzymał Brązowy Certyfikat tego programu. W ten sposób KP Calisia 14 Kalisz znalazła się w elitarnym gronie szkółek, które zdaniem fachowców są najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

Budujemy zespół profesjonalistów a kadra trenerska to częstokroć pedagodzy z wieloletnim stażem w tym aktywni od lat piłkarze. Ich umiejętności stale podnosimy poprzez różnorodne szkolenia. Nasze dzieci poza zajęciami stricte piłkarskimi uczestniczą również w zajęciach na basenie. Organizujemy obozy piłkarskie oraz półkolonie w wakacje i w ferie, która to forma wypoczynku skierowana jest nie tylko do członków klubu.

W klubie aktualnie trenuje ponad 100 zawodników w wieku od 4 do 12 lat. Nasi zawodnicy z sukcesami uczestniczą w rozgrywkach ligowych WZPN oraz turniejach organizowanych w kraju jak i zagranicą.

Bardzo istotnym w pracy Klubu jest przesłanie wynikające z kampanii UEFA RESPECT, że szacunek wobec przeciwnika jest kluczową wartością w piłce nożnej. Angażujemy się w różnorakie akcje społeczne i bezinteresownie pomagamy uchodźcom.

Tradycja po prostu zobowiązuje, a właśnie w tym roku będziemy świętować 85 lecie klubu piłkarskiego Calisia w Kaliszu.

Nasze dzieci, Nasze marzenia, Nasz Klub!

Liczba odwiedzin strony: 3707774

Wspierają nas