Calisia 14

KP Calisia 14 - Polonia Leszno

sobota, 29 maja 2021

Z piekła do nieba - taka drogę zaserwowali nam dzisaj nasi zawodnicy.

0:0 - takim wynikiem zaczyna się każdy mecz. Nie możesz założyć z góry, że ktoś jest wyżej/niżej w tabeli to odda Ci punkty bez walki albo z góry otrzyma punkty bo tabela pokazuje, że jest lepszy. Nam dzisaj w pierwszej połowie zabrakło wielu rzeczy, które niezbędnę są dla nas do realizowania celów podczas gry. Niestety pierwsza połowa wyglądała w ten sposób jakbysmy byli pół kroku za przeciwnikiem, podawaliśmy w tempo za późno, próbowaliśmy odbierać piłkę wtedy kiedy przeciwnik juz miał ją opanowaną czy wreszcie dochodziliśmy do strefy finalizacji i...cofaliśmy grę do tyłu albo baliśmy się wziąć odpowiedzialność na swoje barki. Potwierdzeniem tego niech będzie strzelona bramka dla przeciwników, gdzie napastnik ustawiony w naszym polu karnym tyłem do bramki w asyście 4 obrońców odwraca się i daje prowadzenie gościom.

Pierwsza połowa była pokazem naszej bezradnośc po prostu słabej gry i i mówiąc szczerze byłem pełen obaw o druga odsłone meczu, nie dlatego że nie wierzyłem ale dlatego że wiedziałem żeby dzisaj zwyciężyć nie możecie juz dawać z siebie 100% tylko zdecydowanie więcej.

Druga połowa była przede wszystkim pokazem charakteru. Waszego charakteru ( Oj jak łatwiej by się grało gdybyśmy grali z taka determinacją, pasją i zadziornościa od początku meczu? - ile mniej trenerowi by siwych włosów przybyło ;)) Narzucenie własnego tempa gry i przede wszystkim większa smiałość, odwaga pod bramką przeciwnika ( CELEM nr 1 jest strzelenie bramki!!!). I własnie w drugiej połowie, (mimo że przeciwnik też również mógł nas zaskoczyć po stałym fragmencie gry )- zdobywywamy dwie piękne bramki. Pierwsza po kapitalnym podaniu Mikołaja Szulca do Bartka Chwiłkowskiego - który pewnym strzałem daje wyrównanie  ( chcemy wszyscy takich podan i wejśc  więcej!!) a druga po kapitalnym strzale w samo okienko Bartka Mosia.

Tak, wtedy widziałem radość, pasję,usmiech, ZESPÓŁ.

Dziękuję chłopaki, za wysiłek włożony podczas tego spotkania, ale przede wszystkim dziekuje za REAKCJĘ w drugiej połowie ( nie marnujmy wiecej czasu na takie 40 minut jak w pierwszej połowie).Mnie jako trenerowi, zwycięstwo nigdy nie wystarczy jeśli nie będzie odpowiedniego poziomu gry. W drugiej połowie ten poziom był zdecydowanie wyższy niż w pierwszej. Dziękuję za to że byliśmy już konkretniejsi w tej ostatniej strefie i mimo że zwyciężyliśmy tylko jedną bramką druga połowa była już pod naszą kontrolą - takich was chcemy wszyscy oglądać grających dobrą piłkę, stwarzajacy sytuacje i zdecydowanych i zaangażowanych na całym boisku...No może jeszcze bardziej skutecznych ;)

" Człowiek o wielkim talencie, ale też licznych wadach charaktreru podejmuję złą decyzję, która rzutuje na drużynę. Własnie dlatego ZESPÓŁ powinniśmy budować na fundamentach TALENTU i CHARAKTERU. Nie zadowalajmy się wyłącznie umiejętnościami. Talent bez charakteru jest jak samochód rajdowy bez kierowcy. Świetnie wygląda i rozwija zawrotne prędkości, ale jeśli nic nim nie steruje kraksa jest nieunikniona. Talent to nie wszystko. Nie trwa wiecznie i nie zaprowadzi cię daleko. Jest jak drogi samochód z pustym bakiem - bezużyteczny, jeśli nic go nie napędza. To charakter jest paliwem talentu i tylko dzięki niemu możemy osiągnąć cel podróży. Jeśli będziemy pokorni, głodni wiedzy, pracowici, uczciwi, oddani, ofiarni, lojalni, odpowiedzialni i pełni pasji, z pewnością rozwiniemy swój talent i będziemy podejmować decyzję korzystne dla nas samych i całego zespołu. Charakter wyznacza ludziom drogę, motywuje do rozwoju i sprawia że wydobywają to co najlepsze"

J. Gordon, M.Smith "Mecz wygrywa się w szatni"

KP CALISIA 14 Kalisz - Polonia Leszno 2:1 (0:1)