Calisia 14

KP Calisia 14 Kalisz - AP Reiss Jarocin

niedziela, 2 maja 2021

Porażka po dobrym meczu. Tak w skrócie można streścić wydarzenia, które miały miejsce wczoraj na bocznym boisku przy ul. Łódzkiej.

Początek spotkania pod kątem stworzonych sytuacji na pewno należał do przyjezdnych, jednak Macel Gawłowski popisywał się dobrymi interwencjami. Z każdą minuta nasz ZESPÓŁ radził sobie coraz lepiej na boisku. Graliśmy konsekwentnie i cierpliwie próbując budować akcję od strefy niskiej nie uciekając się do dalekich wybić piłki.

Mecz po kilku minutach się wyrównał i nasza drużyna coraz częściej zaczęła dochodzić do głosu kreując sobie sytuacje podbramkowe ale brakowało albo szczęścia albo świetnie radził sobie ze strzałami bramkarz gości.

Mimo dobrego meczu, na przerwę obydwie drużyny schodziły bez zdobyczy bramkowej.

Druga połowa to dalej konsekwenta gra naszego ZESPOŁU atakiem pozycyjnym i próba kreowania sytuacji poprzez grę kombinacyjną. Po jednej z takich wymian w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Józefiak, tóry z zimną krwią pokonuje bramkarza przyjezdnych.

Kiedy wydawało się,że mecz jest pod kontrolą naszych zawodników, błąd w wyprowadzeniu piłki z linii obrony kończy się przechwytem przeciwników i sprokurowanym rzutem karnym, który na bramkę zamieniają goście.

Po upływie dwóch minut tracimy kolejną bramkę, brak odpowieniej komunikacji oraz nieporozumienia w sektorze środkowym spowodowały, że przeciwnik strzałem "za kołnierz" wychodzi na prowadzenie. Dążenie do zdobycia bramki wyrównującej spowodowało coraz większę zaangażowanie naszych zawodników na połowie przeciwnika, niestety konsekwencja okazała się bolesna w skutkach ponieważ to przeciwnik strzelił bramkę na 3:1. Mimo dążenia do zdobycia bramki nie udało się nam zmienic wyniku meczu i drugi mecz z rzedu schodzimy z boiska pokonani.

Dziękuję chłopacy za zaangażowanie oraz wysiłek włożony w to spotkanie. Wcale nie uważam, że wygrał zespół lepszy. Dziś my grając od własnej bramki stworzyliśmy sprzyjające okoliczności dla przecwinika, który po prostu skarcił nas za popełnione błędy, Nie wątpie w to co robimy i ogromnie wierzę, że i wy nie wątpicie. Przy zachowaniu chłodej głowy i koncentracji w fazie finalizacji, Jestem pewny, że i zwycięstwa wkrótce przyjdą.

Pamiętajcie, że trudniej jest budować, łatwiej burzyć,  a my pewne fundamenty już postawiliśmy.

„Nie zaniżaj swoich sportowych celów do swoich możliwości. Zamiast tego podwyższaj swoje możliwości do swoich celów.”

KP Calisia 14 Kalisz- AP Reiss Jarocin 1:3 (0:0)