Calisia 14

KP Calisia 14 Kalisz - Polonia Środa Wlkp.

niedziela, 23 maja 2021

Słodko-gorzki smak porażki. Nie udało nam się powstrzymać Lidera rozgrywek i odłożyć celebrowania Gości do conajmniej przyszłej kolejki.

Niestety kolejny raz za późno wchodzimy w mecz. Brak od samego początku odpowiedniej komunikacji czy szybkości działania w niektórych sytuacjach powoduje u nas małą mobilność podczas gry.  Przeciwnik w pierwszej połowie meczu to wykorzystał i po 20 minutach prowadził już 2:0. Po bramce kontaktowej dla naszego ZESPOŁU przejeliśmy inicjatywę na boisku, której mam wrażenie jeśli chodzi o atak pozycyjny, próby konstruowania akcji nie oddaliśmy już do końca meczu. Przeciwnik dołożył jeszcze dwie bramki w drugiej połowie i miał jeszcze swoje szanse na powiększenie rezultatu, ale bardziej wynikało to z zagrania bezpośredniej piłki z własnej połowy za plecy naszych obrońców niż ze zbudowania akcji. Na co też musimy zwrócić uwagę podczas zaangażowania całej praktycznie drużyny w atak.

Nie będziemy dorabiać zbędnych teorii bo rywal wygrał zasłużenie. Ja skupiam się na NAS a tu widzę postęp. Mimo porażki - zaczynacie dostrzegać pewne sytuacje na boisku.

Łatwiej jest stanąć niżej i prostym sposobem próbować przedostać się pod bramkę przeciwnika. Ale gwarantuje wam - tego nie potzreba się uczyć - bo kopnąć piłkę do przodu będzie potrafił każdy.

Dużo nadal pracy przed nami. Ale jako Trener dostrzegam zarówno progres oraz braki jakie jeszcze posiadamy.

Dziękuje za pracę i konsekwencje w grze chłopaki. Uczymy się, a nauka to proces - proces w którym są miejsca na błędy - musimy świadomie wyciągać z nich wnioski. Głowy do góry - mimo porażki nie mamy się czego wstydzić.

"Jest tylko jeden moment, gdy możesz być na czas. Jeśli nie zrobisz tego w tej konkretnej chwili, to albo jesteś za wcześnie, albo zbyt późno" J.Cruyff

KP Calisia 14 Kalisz - Polonia Środa Wielkopolska 1:4 ( 1:2)