Calisia 14

KP Calisia 14 Kalisz - Victoria Września

sobota, 8 maja 2021

Wynik lepszy niż gra.  Dzisiejszy mecz pokazał, że nie ważne czy masz lepsze  indywidualności czy grasz lepiej jako ZESPÓŁ - podstawą będą zawsze odpowiednie cechy wolicjonalne. Bez nich nie jesteś w stanie podjąć rywalizacji na odpowiednim poziomie z przeciwnikiem. Możemy grać lepiej lub mieć gorszy dzień  i zagrać gorzej, ale chęci, woli walki, zaangażowania i bojowości czy sportowej agresji na boisku nam nie może zabraknąć nigdy. Dlatego często przeciwnicy górują nad nami w tym elemencie. Nie watpie w umiejętności czysto piłkarskie, ale musicie mieć świadomość, że każdy mecz zaczyna się od wyniku 0:0 i w każdym meczu na przeciwko was gra 11 zawodników którzy mają taki sam cel jak wy. WYGRAC MECZ! Sposób w jaki chcemy to osiągnąć będzie zawsze kwestia wyboru nas trenerów. Jeden wybiera drogę na skróty inny nie. Ale to od każdego z was zależy ile dasz od siebie w każdym meczu oraz jaki będzie twój wkład w końcowy rezultat. Dziś pewnie trochę wynik może nam przysłonić obraz tego meczu, gdzie pod względem zdobyczy punktówej powinniśmy się cieszyć ,ale pod kątem naszego rozwoju był to jeden z najsłabszych meczów jakie wspólnie nam dane było rozegrać.

Pierwsza połowa tylko i wyłącznie potwierdzeniem tego co napisałem powyżej. Być może były próby gry w piłkę opratej na budowaniu akcji a nie wybijaniu piłki do przodu, to jednak bardziej zdeterminowani do osiągniecią korzystnego rezultatu byli przeciwnicy. Duzo prostych strat, mało aktywności w odbiorze oraz czesto wymuszone podaniem wyjścia na pozycje spowodowały, że pierwsza połowa była bardzo nierówna w naszym wykonaniu.

Na prowadzenie wyszliśmy po pięknym strzale z rzutu wolnego Pawła Mocnego ale przeciwnik ograniczający się do prostych środków w postaci grania długiej piłki do przodu doprowadził wkrótce do wyrównania. Po stracie piłki w akcji ofensywnej w środku pola gracz gości nie zastanawiając się długo wykopnął piłkę za linie naszych obrońców minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Do przerwy 1:1

Za drugą połowę należy się kilka słów pochwał dla was. Przede wszystkim za REAKCJE po wyjściu z szatni, za większą mobilność, pracę na boisku oraz lepsze decyzje oraz wykonanie w poszczególnych fazach gry. Do ideału nam jeszcze daleko ale cały czas się uczymy i mam nadzieję, że wyciągniemy z tego odpowiednie wnioski na przyszłość. Brawo za zmiennośc ataku ( rozgrywanie, krótkie - przejście do ofensywy dłuższym podaniem) Zawsze będę uwazał, że to wy jesteście na boisku i to wy musicie obserwować, analizować, komunikować się, podejmować oraz wykonywać swoje decyzję, ale w każdym działaniu zarówno adresat jak i odbiorca piłki musi wiedzieć,że myślą o tym samym rozwiązaniu w danym momencie (np, zagranie na wolne pole, albo zagranie do nogi). Po jednym z takich działań gdzie Wiktor Zientek dostrzegł wbiegającego na wolne pole Dawida Józefiaka, który następnie dograł piłkę Wiktorowi Szóstakowi wychodzimy na upragnione prowadzenie. Wiktor Szóstak w końcówce meczu pieczętuje zwyciętswo naszego ZESPOŁU.

Podsumowując chcę wam podziekować za wysiłek włożony w to spotkanie, za pracę jaką wykonaliście. Mimo, że dopiero układamy te klocki w całość wierzę, że każdy z was przenalizuje dziś swoją grę i wyciągnie wnioski na przyszłość. Wierzę w was oraz w to, że oprócz umiejętności i  świadomości gry dołożymy jeszcze wiecej woli walki i zaangażowania podczas meczów oraz treningów. Do wszystkiego do czego będziemy dążyć dochodzimy świadomą ciężką pracą.

Gratuluję zwycięstwa! Dziękuję!

Kto z was nie czuje się na siłach, aby w drugiej połowie meczu wydać z siebie wszystkie siły dla zmazania hańby. jaka w tej chwili wisi nad nami - to niech lepiej nie wychodzi na boisko”. „Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki”. - słowa Henryka Reymana wypowiedziane do kolegów z drużyny podczas przerwy w derbowym meczu z Cracovią. Wisła przegrywała wówczas 1:5. Działo się to 3 maja 1925 r. Mecz zakończył się remisem 5:5..

KP CALISIA 14 Kalisz - Victoria Września 3:1 (1:1)

Mocny

Szóstak

Gawłowski, Doliński, Bielak, Zientek,Borowski,Moś, Filipiak,Mocny, Szulc, Chwiłkowski, Świerk, Szóstak, Lesień, Włodarczyk, Grzelakowski, Józefiak, Juszczak

Liczba odwiedzin strony: 3519229

Wspierają nas