Calisia 14
t*/?>

KP Calisia 14 Kalisz - AP Reiss Kępno

niedziela, 31 października 2021

Do Kalisza przyjechała drużyna Akademii Reissa Kępno.

Początek meczu dobry w naszym wykonaniu. Próby otwarcia gry do strefy niskiej i przejście do następnej strefy świadomym działaniem. Niestety decydując się na takie granie - musimy mieć świadomość, że każdy nawet najmniejszy błąd z racji odległości jaką ma do naszej bramki przeciwnik, powoduję stworzenie dogodnej dla siebie sytuacji . Dziś niestety kilka razy piłkę straciliśmy i przeciwnik to wykorzystał. Dziś zabrakło wielu rzeczy. Bardzo był widoczny ( oprócz pierwszych kilku minut) brak mobilności ( ciągłego ruchu) u większości zawodników. Co jest fundamentem każdego ataku pozycyjnego.

Wyobraźcie sobie taką sytuację :

Chcielibyście złapać motyla, kiedy łatwiej będzie to zrobić? Kiedy jest na kwiatku i się nie rusza, czy kiedy ciągle lata i zmienia swoje położenie?

Myślę, że odpowiedź jest prosta. Przerzućmy to teraz na mecz.

Jak myślicie kiedy jest trudniej przeciwnikowi was kryć? Kiedy już jesteście na pozycji i czekacie na piłkę? Czy kiedy ciągle się ruszacie i zmieniacie swoje miejsce? Myślę, że wszyscy odpowiedzą sobie dobrze na to pytanie. Jest to o tyle istotne, że pierwsza zasadą jakiej chce was nauczyć w ofensywie to ZASDA WSPARCIA, która polega na ciągłym pokazywaniu się do gry w centrum gry ( czyli dawanie opcji podania zawodnikowi z piłką przez najbliższe otoczenie).

Dziś pierwszą bramkę strzeliliśmy właśnie dzięki wsparciu Piotra Mocnego dla Mateusza Pietrzyńskiego , Mateusz zauważył Piotra przekazując mu piłkę a Piotrek umieścił ją w siatce, jeśli tego wsparcia by nie było prawdopodobnie nie cieszylibyśmy się ze zdobytej bramki.

Kolejna zasada dotyczy bezpośredniej straty piłki. Chcemy się uczyć grać - dlatego chcemy mieć piłkę przy nodze. Główny cel gry może zrealizować drużyna tylko posiadająca piłkę ( zdobycie bramki), ale doskonale wiemy, że piłkę możemy, oraz będziemy tracić - dlatego bardzo ważna jest tutaj ZASADA REAKCJI po stracie piłki. Czyli próba natychmiastowego odbioru piłki, przerwania akcji lub w ostateczności spowolnienia akcji przeciwnika.

Dziś w tym aspekcie pozwoliliśmy na zdecydowanie za dużo przeciwnikom. Często byliśmy zbyt bierni i tylko przyglądaliśmy się dając przeciwnikowi dużo czasu na podjęcie oraz wykonanie decyzji.

Drugą bramkę w dzisiejszym meczu udaje strzelić realizując ZASADĘ REAKCJI - gdzie przeciwnik przechwytuje piłkę a Ruben Wrzos nie zastanawiając się długo ruszył do odbioru piłki pod bramką przeciwnika - co mu się udało i po chwili mogliśmy cieszyć się z bramki strzelonej przez Kacpra Kaźmierczaka. Czy zdobylibyśmy wtedy bramkę gdyby Ruben zamiast zrobić dwa kroki do przodu w celu odbioru piłki pasywnie przyglądał się jak przeciwnik wyprowadza atak? Wątpię.

Dużo chłopaki pracy przed nami, ale wierzę że małymi krokami będziemy szli do przodu.

KP Calisia 14 Kalisz - AP Reiss Kępno 2:8

Mocny ⚽

Kaźmierczak ⚽

Biesiada, S. Borowiak, Spalony, Banasiak, Wrzos, Józefiak, Mocny, Kaźmierczak, Dominiak, Pietrzyński, Antczak, Grajewski, M. Borowiak, Poniatowski

Liczba odwiedzin strony: 3707765

Wspierają nas