Calisia 14
t*/?>

KP Calisia 14 Kalisz - Polonia Środa Wlkp.

środa, 27 października 2021

Przełożony mecz z drużyną ze Środy Wielkopolskiej rozegraliśmy w środowe popołudnie.

Niestety jak to mamy już chyba w zwyczaju, zanim zacznynamy się budzić to starstujemy z pozycji drużyny goniącej wynik. Tak było i tym razem, nim się obejrzeliśmy przegrywaliśmy juz 2 :0, zaznaczając że przeciwnik nie stworzył sobie nawet pół sytuacji do tego momentu. Niestety prezenty jakie rozdajemy przeciwnikom w wyprowadzeniu piłki ze strefy niskiej powodują , że Trenerowi rosnie coraz więcej siwych włosów na głowie. Dobrze się stało,że naszej DRUŻYNIE udało się strzelić jeszcze w pierwzszej połowie bramkę kontaktową. Akcję na długim słupku zamknął celnym strzałem Bartek Chwiłkowski.

Druga połowa to...Piłka którą wydaje mi się wszyscy lubią oglądac. Dużo akcji, wysoka intensywność i tworzenie sytuacji przez nasz ZESPÓŁ..gdy udaję się osiągnąc cel w postaci bramki wyrównującej, gdzie za sprawą Pawła Mocnego po dograniu piłki w pole karne przeciwnik próbując przerwać akcję umieszcza piłkę we własnej bramce po braku zdecydowania w linii obrony przeciwnik znów wychodzi na prowadzenie.

Napór, determinacja, praca na całym boisku a przede wsyztskim wiara, że można jeszcze powalczyć o bramkę w tym meczu została wynagrodzona w końcówce meczu gdzie Paweł Mocny strzałem przy słupku daję NAM bramkę wyrównującą.

Błędy, błędy , błędy - Zaczynam się zastanawiać - kiedy zaczniemy wyciągąć wnioski z naszych błędów. Kiedy dotrze do nas , że właśnie szczegóły mają znaczenie.

Odpowiednie podanie, do odpowiedniej nogi z odpowiendią siłą- nie tylko podanie dla pozbycia się piłki. Wróćmy od czasu do czasu do podstaw. Do tego co wisi w szatni, dwa słowa określają gre w strefie niskiej to:

Bezpiecznie oraz Odpowiedzialnie.

Być może kiedyś to przyjdzie, być może nie w tej rundzie, nie w nastepnej - może za rok, za dwa. Wierzę, że nauka na tych popełnionych błędach kiedyś zaowocuje.

Sięgnijcie pamięcią wstecz, jeśli chodzi o mecze w tej rundzie - Ile straciliśmy bramek ( punktów) ,przez własne błędy ile z nich się tak na prawdę powieliło? Czas panowie na analize własnych działań bo druga połowa pokazała, że jesli do sposobu gry, własnych umiejętności dołożycie sumienną zespołową pracę i ambitną gre z 100% zaangażowaniem - to być może będzie się grało łatwiej.

KP Calisia Kalisz- Polonia Środa Wlkp. 3:3 ( 1:2)