Calisia 14

Olimpia Koło - KP Calisia 14 Kalisz

poniedziałek, 7 czerwca 2021

Końcówe 5 minut, to za mało, żeby pozostawić po sobie dobre wrażenie. Mecz, który po prostu dla naszej DRUŻYNY się odbył.

W tej rudzie graliśmy już połowy lepsze i gorsze. Jednak nie było jeszcze sytuacji, żeby cały mecz wyglądał słabo w naszym wykonaniu. Dziś trzeba to napisać - zabrakło wszystkiego. Od KOMUNIKACJI (zwłaszcza w pierwszej połowie - w drugiej trochę lepiej), po Decyzje oraz Wykonanie.

Pierwsza połowa wyglądała własnie w ten sposob w jaki sobie omawialiśmy w szatni przed meczem. Piłka nożna jest bardzo dynamiczną dyscypliną sportu i zawodnik będzie musiał być nieustannie skoncetrowanym na zmienne sytuacje podczas meczu. Gospodarze wyszli wysokim pressingiem a my jakbyśmy byli zaskoczeni tym faktem. Wysoki (nawet bardzo!) poziom komunikacji w zespole gospodarzy napedzał ich działania, ciągłe podpowiadanie i nakręcanie się wzajemne ( pozytywne!) powodowało że w głowach przewaga była zdecydowanie po stronie zawodników Olimpii. A my, mało ruchliwi popełniający proste błedy w przyjęciu czy podaniu piłki powodowały, że więcej sił musieliśmy przekierować na bieganie za piłką niż granie w piłkę. Mimo tego szczęście usmiechneło się do nas i po strzale Wiktora Szóstaka i błędzie bramkarza Olimpii - wychodzimy na proadzenie. Gospodarze nie zwątpili a jeszcze bardziej nakręcali się, żeby odrobić strate. Bo 2-3 sytuacjach ostrzegawczych w końcu po (naszym!) rzucie rożnym przeciwnik po naszym błędzie  wychodzi sam na sam i kieruje piłkę do bramki.

Druga połowa to gra tocząca się w środku pola jednak z przewaga gospodarzy, którzy częściej gosćili bliżej naszej bramki. Nas natomiast w tym meczu jako zespół było stać żeby w końcówce podkręcić tempo ( m.in.) strzał w poprzeczkę. Ale to było za mało. Apetyty były większe w tych dwóch ostatnich meczach - ale niestety do pewnych rzeczy musimy moze po prostu dojrzeć.

Dziękuje chłopaki trud i pozostawione zdrowie na boisku. Wszystko co chciałem wam przekazać myślę, że przekazałem w szatni po meczu. Jeśli cokolwiek z tego pamiętacie, to zastanówcie się nad tym każdy z was z osobna. Abyśmy zrobili krok w przód pod kątem zespołowym potrzebujemy wziąć odpowiedzialność za to co robimy. Nie tylko za siebie, ale również za partnera z drużyny za cały TEAM.

Pamiętajcie, że sport to rywalizacja - PRAGNIENIE zwyciestwa.Pragnienie bycia LEPSZYM. Aby zwycięzać musisz być ZDETERMINOWANYM, a determinacja wiąże się z poświęceniem i chęcia starania się o cos. Mnie czesto właśnie u nas niestety tego brakuje.

„Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko”  Vince Lombardi

Olimpia Koło - KP Calisia Kalisz 1:1 (1:1)