Calisia 14

KP CALISIA 14 Kalisz - KKS Kalisz

piątek, 24 września 2021

Nietypowo dzisiaj relacja rozpoczyna się od PODZIĘKOWAŃ dla Was po raz kolejny za pokazany pazur i grę do samego końca. Przy odrobinie szczęścia i zachowania zimnej krwi pod bramką rywala, szalę zwycięstwa mogliśmy przechylic na swoją korzyść, lecz ostatecznie skończyło się podziałem punktów.

Pierwsze 20 minut pierwszej połowy to przystosowanie się do gry przeciwnika. Chęć gry piłką ale brak mobilności spowodował że w meczu był więcej walki od druga piłkę i przypadkowośći niż grania w piłkę to cechowało obydwie drużyny. Rywal grał agresywnie i próbował wysokim pressingiem zneutralizować nasze otwarcie gry. Był to o tyle bardzo słaby fragment pierwszej połowy, ponieważ kosztował nas utratę dwóch bramek i nim "weszlismy"w mecz przegrywaliśmy 2:0. Nie tyle gra przeciwnika co dostosowanie sie do jego gry w początkowej fazie meczu jest tym z czego musimy wyciągnąć wnioski. po dwóch - trzech sytuacjach podbramkowych odpowaiadamy bramką Bartka Chwiłkowskiego.

Druga połowa to nadal konsekwetna gra od bramki, niestety przynosząca dziś sporo niewymuszonych błędów w rozegraniu piłki, Rywal próbuje wysoko odbierać piłkę a jak już udaje nam się zdobyć przestrzeń, przerywa akcje faulem. Druga połowa to próby ataków z naszej strony, na co rywale odpowiadają strzałami z dystansu. Ostatnie 15 minut drugiej części meczu to próba wykreowania szans na zdobycie bramki przez nas ZESPÓŁ gdzie jedna z nich zamienia na bramkę po raz kolejny Bartek Chwiłkowski. Bramka wyrównująca troche dodaje wiatru w żagle naszej DRUŻYNIE i stwarzamy dwie kolejne sytuacje, ale ostatecznie piłka nie wpada do bramki rywala.

Szkoda, że znowu nie wyciągneliśmy wniosków z niektórych błędnych decyzji w rozegraniu piłki. Chłopaki - najłatwie jest wybić i oddalić zagrożenie na połowe przeciwnika, bo jak tam się popełni błąd to nie kosztuje on tyle ile błąd popełniony na swojej połowie, ale na etapie jakim jesteśmy próba gry pod ciągłą presja przeciwnika powoduje, że musimy być zaangażowani w akcję większością ZESPOŁU ,musimy się wzajemnie wspierać pokazywać do gry i brać odpowiedzialność na swoje barki. Próbujmy budować kreować a nie "odpalać" piłke jak najdalej od siebie i zostawiać wszystko przypadkowi.

Cieszy fakt, że znowu pokazaliśmy to czego trochę brakowało w zeszłym półroczu czyli charakter i grę do samego końca, pokażmy teraz że mecz nie zaczyna się od 20 minuty ;)

Dziękuję za pracę!

"W prowadzonych przeze mnie drużynach bramkarz to pierwszy napastnik, a napastnik to pierwszy obrońca" J. Cruyff

KP CALISIA 14 Kalisz - KKS Kalisz 2:2 (1:2)